Left Arrow Right Arrow
Bio-Oil – żel czy olejek? hr

Bio-Oil – żel czy olejek?

Chcesz wiedzieć, czym różnią się od siebie żel i olejek Bio-Oil? Chcesz sprawdzić, który z nich jest dla Ciebie stworzony? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Bio-Oil. Żel czy olejek – czym się różnią i który wybrać?

Olejek Bio-Oil to kultowy kosmetyk, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ swoją jakością i skutecznością zdobywa serca kolejnych konsumentek już od wielu lat. Nic więc dziwnego, że marka zdecydowała się wypuścić kolejny produkt, aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby skóry każdej z nas. Jest to kosmetyk w formie żelu do skóry suchej. Biorąc pod uwagę doświadczenie Bio-Oil, możemy być pewne, że jest to kwintesencja jakości i skuteczności.

Czym różni się olejek Bio-Oil od żelu Bio-Oil?

Podstawową różnicą pomiędzy olejkiem Bio-Oil i żelem Bio-Oil jest ich przeznaczenie. Olejek Bio-Oil jest przeznaczony do stosowania na blizny, rozstępy, przebarwienia skórne. Świetnie nadaje się do skóry z pierwszymi oznakami starzenia oraz do skóry odwodnionej. Natomiast żelowy kosmetyk Bio-Oil został stworzony z myślą o skórze suchej. Dzięki swojej unikalnej na skalę światową formulacji opartej na olejkach, a nie na wodzie, na długo zatrzymuje wilgoć w skórze, a dzięki przyjemnej, żelowej konsystencji bardzo łatwo się aplikuje, jest niesamowicie wydajny i szybko się wchłania. Wreszcie posiadaczki suchej skóry będą mogły cieszyć się żelowym, leciutkim kosmetykiem, bez lęku o skuteczne nawilżenie. Ten kosmetyk nie tylko uwodzi swoją formą i delikatnym różowym kolorem, ale również szybko rozprawia się ze wszystkimi przypadłościami suchej skóry. W badaniach klinicznych żelu Bio-Oil większość uczestniczek stwierdziło, że nigdy nie stosowało lepszego produktu do skóry suchej.

Co wybrać? Olejek, balsam, krem, masło do ciała czy kosmetyk w formie żelu?

Kiedy wybieramy produkt do nawilżenia skóry często stajemy przed dylematem, co będzie dla nas lepsze? Olejek czy balsam? Balsam czy masło do ciała? A może krem lub kosmetyk żelowy? Tym, na co przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę, jest skład. Jeśli naszym celem jest skuteczne zatrzymanie wody w skórze i ochrona przed TEWL, czyli przed przeznaskórkową utratą wody, powinniśmy unikać kosmetyków, w których woda jest na pierwszym miejscu, czyli większości kremów, balsamów czy maseł do ciała. Dlaczego? Woda z tych kosmetyków szybko wyparuje podczas aplikacji i nasza skóra pozostanie bez ochronnej warstwy okluzyjnej. Dodatkowo aplikowanie kosmetyków na bazie wody może dawać nieprzyjemne uczucie chłodu, które może być szczególnie dotkliwe w zimne dni. Produkty na bazie olejków dają przyjemne uczucie ciepła podczas aplikacji, otulając skórę delikatną ochronną warstewką, dzięki której zapobiegają wyparowywaniu z niej wody.

Kiedy już zdecydujemy się na kosmetyk na bazie olejku, musimy się zastanowić, jakie są konkretnie nasze potrzeby i preferencje? Czy mamy skórę trądzikową? A może suchą lub mieszaną? Każda z nich wymaga zastosowania innego rodzaju olejku oraz innego rodzaju kosmetyku. Poza tym jedne z nas lubią uczucie olejku na skórze. Wtedy tylko czują się faktycznie zaopiekowane i zadbane. Inne natomiast wolą kosmetyki które wchłaniają się do sucha i nie pozostawiają na skórze praktycznie żadnego filmu. Mając to wszystko na uwadze dopiero powinniśmy decydować czy wolimy klasyczny olejek czy też delikatny żel na bazie olejków?

Mania olejowania

Olejowanie skóry stało się ostatnio bardzo modnym tematem, a grono jego zwolenniczek rośnie każdego dnia. Co to jest? To wprowadzenie olejków do pielęgnacji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że olejowanie to nie jest wynalazek naszych czasów. To bardziej odkrycie na nowo rytuałów pielęgnacyjnych kultywowanych już przez najstarsze cywilizacje tysiące lat temu. Kluczowa jest poprawność wykonywania olejowania skóry. Olejowanie nie jest wykonywane zamiast oczyszczania, tonizowania czy nawilżania, tylko stanowi zbawienne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Poprawnie wykonane olejowanie fenomenalnie nawilża, regeneruje, odżywia i chroni skórę. Źle przeprowadzone może podrażnić, a nawet przesuszyć skórę. Podstawowe zasady olejowania, to:

  • Odpowiednio dobrany olejek, co jest szczególnie ważne, jeśli jesteś posiadaczką skóry przetłuszczającej się.
  • Skóra musi być wcześniej odpowiednio przygotowana do olejowania – musi być dokładnie oczyszczona i stonizowana.
  • Olejowanie nie zastępuje kosmetyków z humektantami, przykładowo z kwasem hialuronowym czy ekstraktem z aloesu.
  • Zbyt duża ilość olejku lub niedokładne wklepanie go w skórę może spowodować pojawienie się wyprysków lub zaskórników.
  • Pocieranie twarzy podczas olejowania może prowadzić do podrażnień.
  • Używanie przeterminowanych olejów lub źle przechowywanych, na przykład w zbyt wysokiej temperaturze, może prowadzić do problemów skórnych.

A co zyskujemy w zamian? Promienną, zadbaną, zdrową, odporną na czynniki zewnętrzne, piękną skórę.