Left Arrow Right Arrow
Jak dbać o cerę dojrzałą? 3 uniwersalne zalecenia hr

Jak dbać o cerę dojrzałą? 3 uniwersalne zalecenia

Poradnik urodowy dla kobiet z dojrzałą cerą. Jak dbać o dojrzałą cerę? Sprawdź i zapewnij sobie nieskazitelny wygląd.
Jak dbać o cerę dojrzałą

Jak dbać o cerę dojrzałą

Oczywistym jest fakt, że cera dojrzała jest bardziej wymagająca. Zanikająca jędrność skóry, coraz częściej pojawiające się zmarszczki czy widoczne zmęczenie są niestety nieuniknione. Cały proces zaczyna się od skóry właściwej, natomiast jego efekty widoczne są na naskórku. Utrata owalu twarzy, opadające powieki i kąciki ust, pogłębienie bruzd i zmarszczek mimicznych to tylko niektóre z widocznych oznak upływającego czasu. Spowolnione procesy nie dostarczają już tyle kolagenu czy elastyny, a zaburzona gospodarka hormonalna i niedobory witaminowe też mają swój udział w starzeniu się skóry, jej wysuszeniu, a nawet powstawaniu przebarwień. Jak temu zapobiec? Mamy rozwiązania, które na szczęście nie wymagają użycia skalpela! Przedstawiamy zatem trzy najważniejsze zasady, które znacznie spowolnią i opóźnią proces starzenia skóry.

Po pierwsze: Oczyszczanie

Pierwszą, niezwykle istotną zasadą jest dokładne i systematyczne oczyszczanie skóry twarzy. Aby czynność ta wykonana była poprawnie, należy zadbać o kilka elementów. Jak dbać o cerę dojrzałą? Dokładne mycie twarzy powinno odbywać się dwa razy dziennie. Rano pobudźmy skórę do życia przy pomocy zimnej wody. To poprawi mikrokrążenie skóry i spowoduje, że nałożone później kosmetyki będą się lepiej wchłaniać. Ważne jest, by podczas oczyszczania używać dobrych jakościowo i dostosowanych do naszej cery mleczek i toników. Dobrze sprawdza się mydło ekologiczne do twarzy, ma bowiem odpowiednie pH i jednocześnie nawilża skórę. Wieczorne mycie twarzy zwykle poprzedza demakijaż. Należy wykonać go delikatnym mleczkiem lub płynem micelarnym, aby nie podrażniać skóry. Uwaga! Po umyciu twarzy płynem micelarnym, tonikiem czy mleczkiem musimy zmyć pozostałości wodą i dopiero wówczas sięgać po krem na noc. Innym rodzajem oczyszczenia jest peeling, ten jednak można wykonać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. W innym przypadku tylko wysuszymy skórę i naruszymy jej strukturę.

Po drugie: Nawilżenie

Drugą – i najważniejszą – zasadą jest odpowiednie nawilżenie. Mamy tu jednak na myśli nawodnienie nie tylko skóry, ale i całego organizmu. W dojrzałym ciele gospodarka wodna nierzadko jest zaburzona przez działania hormonów, dlatego tym bardziej przestrzegać należy reguły dwóch litrów płynów wypijanych każdego dnia. Ponadto, należy pamiętać, że do płynów w tym znaczeniu zaliczamy wodę, soki i napary z ziół. Kawa i czarna herbata nie są już tak zbawienne w skutkach, a ich nadmiar trzeba wręcz uzupełniać dodatkową dawką innych płynów. Następne, o czym nie wolno zapomnieć, to odpowiednio dobrane kremy na dzień i na noc. Mogą one zawierać kolagen, enzym Q10 czy witaminy takie, jak retinol (pochodna witaminy A) czy witaminę E. Na rynku znaleźć też można specjalne kremy pod oczy przeznaczone do tej wrażliwej okolicy. Kremy te mają właściwości przeciwzmarszczkowe i ułatwiają regenerację skóry wokół oczu, czoła czy ust. Likwidują one niedobory lipidów i zapewniają naturalny lifting skóry okolicy oka..

Do codziennej pielęgnacji dojrzałej cery doskonale sprawdzi się Specjalistyczny Olejek Bio-Oil. Zawiera on składniki poprawiające elastyczność skóry, dzięki czemu staje się ona delikatna w dotyku, gładka i bardziej sprężysta. Zmarszczki zostają zredukowane, a twarz rozświetlona. Co ważne, Olejek Bio-Oil dodatkowo nawilża i poprawia napięcie skóry  Żeby zauważyć efekt, Olejek należy stosować dwa razy na dobę.

Po trzecie: Pielęgnacja

Trzecim, nie mniej ważnym zaleceniem jest odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim należy zorientować się, jakie kosmetyki do cery dojrzałej są najbardziej odpowiednie. Mowa tu nie tylko o kosmetykach pielęgnacyjnych, jak na przykład kremy, ale i tych do codziennego – zarówno dziennego, jak i wieczorowego – makijażu. Pielęgnacja dojrzałej cery wymaga bowiem specjalnych kosmetyków bogatych w witaminy i mikroelementy pobudzające do działania włókna kolagenowe. Takie dają najlepsze efekty. Ponadto, warto też zadbać odświeżenie skóry, np. stosując w ciągu dnia orzeźwiające mgiełki do twarzy, a kilka razy w tygodniu specjalne maseczki, które  odżywią skórę i ją ujędrnią.

Istotna jest też ochrona przed nadmiernym działaniem promieni UV w postaci nakrycia głowy, ale i odpowiednich filtrów słonecznych. Pamiętajmy też o naturalnych rozwiązaniach, które nie wymagają od nas żadnych zakupów. Zaliczamy do nich odpowiednią ilość snu i ruchu, czyli po prostu – zdrowy tryb życia. Ograniczamy spożywanie alkoholu i całkowicie żegnamy się też z papierosami. Mają one szkodliwy wpływ nie tylko na cerę, ale i na cały organizm. Można też rozważyć suplementację witamin A, C, E i D3,  jednak przy zbalansowanej diecie nie jest to konieczne. Dojrzała kobieta to też dojrzałe, bardziej wymagające ciało. Wymaga ono nie tylko więcej czasu przeznaczonego na pielęgnację, ale i odpowiedniego trybu życia, dostatecznej ilości odpoczynku i znacznej redukcji stresu. W połączeniu ze współcześnie dostępnymi rozwiązaniami kosmetycznymi zdrowa i jędrna skóra  to domena każdej kobiety.