Left Arrow Right Arrow
Jak nawilżyć suchą skórę? hr

Jak nawilżyć suchą skórę?

Nawilżanie suchej skóry to nie lada wyzwanie. Dowiedz się, skąd bierze się nadmierne przesuszenie i postaw na najlepsze preparaty nawadniające.

Misja nawilżanie, czyli jak się pozbyć przesuszonej skóry?

Przesuszona, pozbawiona sprężystości skóra to problem tysięcy ludzi na świecie. Codzienne zmagania z nią nie są proste. Szorstki i zaczerwieniony naskórek potrafi być bardzo uciążliwy – nie tylko nie wygląda najlepiej, ale jest również źródłem dyskomfortu. Skóra swędzi i sprawia wrażenie wyraźnie naciągniętej. Nie sprzyjają jej też określone czynniki zewnętrzne, z którymi większość z nas styka się na co dzień. Co więc robić, by poradzić sobie z problemem? Czym nawilżyć skórę, by odzyskała piękny wygląd? Podpowiadamy.  

Sucha skóra – czym się charakteryzuje?

Nadmiernie przesuszona skóra charakteryzuje się drobnymi pęknięciami, szczypaniem, szorstkością, swędzeniem, a nawet łuszczeniem. Wywołuje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i wydaje się „za mała” na nasze ciało. Objawy te nasilają się, o ironio, po kąpieli, która wbrew pozorom wcale nie gwarantuje nawilżenia. Pod prysznicem lub w wannie zmywamy bowiem warstwę lipidową, która zanika pod wpływem ściągającego mydła oraz samej wody.

Olejek do nawilżania suchej skóry

Osoby zmagające się z tym problemem wiedzą, jak uciążliwy potrafi on być w codziennym życiu. Nawet z pozoru solidne nawilżenie skóry nie jest w stanie przetrwać długo, a rzadko mamy czas i okazję, by skrupulatnie smarować się balsamami kilka razy dziennie. Na balsamowanie zwykle poświęcamy dwie minuty po wieczornym prysznicu i zapominamy o sprawie. Ale skóra nie zapomina. Ma skuteczne sposoby na to, by nam o sobie przypomnieć. Swędzi, łuszczy się, pęka.

Skąd się bierze odwodnienie skóry?

Naszej skórze nie służą też inne zewnętrzne czynniki, z którymi – niestety – większość z nas ma styczność każdego dnia. Ostre, chłodne wiatry zimą, klimatyzacja latem, powietrze wysuszone przez gorące kaloryfery, uboga w składniki mineralne dieta. Wszystko to sprawia, że naturalna warstwa ochronna przestaje wypełniać swoją misję. Odwodniona powierzchnia jest cienka, porowata i wrażliwa. A wszystko przez uszkodzenie bariery lipidowej, której zadaniem jest zabezpieczanie przed, właśnie, utratą wody. Jeśli naszym problemem jest odwodnienie, możemy sobie z nim poradzić, stosując odpowiednie, sprawdzone i przebadane preparaty, które będą odpowiedzią na pytanie o to, jak nawilżyć suchą skórę.  

Ale nie zawsze tak jest. Bywają przypadki, w których sucha skóra wywołana jest genetyką lub chorobami. W takich sytuacjach niezbędna jest konsultacja z dermatologiem, który przeprowadzi stosowną diagnostykę, oceni problem i przepisze odpowiednie preparaty lecznicze.

Warto też pamiętać, że skóra zmienia się z wiekiem. U niemowlaków i dzieci jest bardziej sucha, w wieku nastoletnim zaczyna się przetłuszczać, później zaś znów staje lekko przesuszona. Dzieje się tak ze względu na specyficzną pracę gruczołów łojowych i potowych, które z wiekiem zaczynają gorzej funkcjonować. Dlatego też najczęściej cera dojrzała charakteryzuje się właśnie sporym stopniem przesuszenia.

Sucha skóra – co robić?

Jak nawilżyć suchą skórę? Pomysłów jest kilka. Warto zacząć od wewnątrz i wprowadzić do swojej diety więcej pełnowartościowych produktów. Wzbogacenie jadłospisu o warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i bakalie będzie zapobiegać ewentualnym niedoborom, które mogą się objawiać m.in. nadmierną suchością. Zadbajmy o regularną podaż mikroelementów niezbędnych dla zdrowia, a nasze ciało na pewno nam się odwdzięczy.

Ale zwykle dieta nie wystarczy. Co robić, by suchość, swędzenie i zaczerwienienia przestały nam dokuczać? Wiele osób zastanawia się, czym nawilżyć skórę, by dodać jej blasku i sprężystości. Najlepiej sięgnąć po wysokiej jakości, przebadane preparaty. Doskonałym wyborem będzie Bio-Oil, którego zadaniem jest uzupełnianie naturalnej bariery lipidowej. Dzięki swojej formule pozwala on przywrócić tę ochronną warstwę – tak, by znów mogła spełniać swoje zadania. A to bezpośrednio wpłynie na poziom nawodnienia. Wybierając produkt do walki z odwodnieniem, postawmy na Bio-Oil w żelu. W jego składzie znajdziemy naturalne olejki oraz witaminy, które aktywnie działają na skórę, nawilżając ją i poprawiając jej wygląd. Wygodna żelowa formuła łatwo się rozprowadza i nie zostawia na ciele tłustego filmu. Preparat jest bardzo wydajny – stosuje się go zdecydowanie mniej niż tradycyjnego kremu. Bio-Oil został poddany ocenom bezpieczeństwa stosowania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) w sprawie produktów kosmetycznych. Uznano go za produkt bezpieczny – nawet dla kobiet w ciąży.