Left Arrow Right Arrow
Jak stosować Bio-Oil? hr

Jak stosować olejek Bio-Oil?

Zastanawiasz się, jak i kiedy stosować Olejek Bio-Oil? Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak może pomóc w walce z problemami skórnymi.

Olejek Bio-oil – preparat wielozadaniowy. Na rozstępy, przebarwienia i blizny

Dbanie o skórę bywa dość skomplikowane. Szczególnie jeśli zmagamy się z problemami natury estetycznej. Rozstępy, blizny, przebarwienia, nadmierne przesuszenie – wszystkie one potrafią skutecznie uprzykrzyć życie i skomplikować pielęgnację. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego preparatu. Takiego, który będzie precyzyjnie trafiać w nasze potrzeby. Dobrym wyborem jest Olejek Bio-Oil – wielozadaniowy i uniwersalny kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry problemowej.

Bio-Oil – na co pomoże?

Wyjątkowość Bio-Oil polega na jego niezwykłej recepturze. Oparta o wyciągi roślinne i witaminy pozwala sprawnie poradzić sobie z różnego typu skórnymi dolegliwościami. W składzie znajdziemy olejek z nagietka, olejek lawendowy, olejek rozmarynowy, olejek rumiankowy i witaminy E oraz A. Duże znaczenie dla działania preparatu ma również przełomowy składnik PurCellin Oil™ odpowiedzialny za konsystencję produktu. Sprawia, że kosmetyk jest lekki, nietłusty i doskonale się wchłania. Pozwala też na łatwiejsze absorbowanie składników odżywczych z witamin i ekstraktów roślinnych. To właśnie przemyślany i dogłębnie przebadany zestaw ingrediencji Bio-Oil czyni go tak wyjątkowym i uniwersalnym pomocnikiem w walce z dolegliwościami skórnymi.

Co ważne, Bio-Oil jest wytwarzany zgodnie z zasadami wytyczonymi przez WHO. GMP, czyli Good Manufacturing Practice określają sposób produkcji – od doboru składników, badań na nich przeprowadzanych, aż do łączenia ich w całość. Próbki są badane pod kątem jakości, pochodzenia i ewentualnego zanieczyszczenia. Dbamy również o ekologię. Wszystkie elementy opakowania kosmetyku nadają się do recyklingu, a tworzenie Bio-Oil nie wpływa na zanieczyszczenie powietrza, produkcję niebezpiecznych odpadów i ścieków. Troszczymy się nie tylko o skórę, ale też o planetę.

Bio-Oil – jak i kiedy stosować?

Ogromną zaletą Bio-Oil jest jego szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy pielęgnacji skóry z rozstępami, przebarwieniami, jak i tej potrzebującej dogłębnego nawilżenia. Pokochają ją osoby chcące zmniejszyć widoczność blizn i osoby starsze. Kompleksowa ochrona, którą zapewnia produkt, sprawdzi się naprawdę w wielu sytuacjach.

  1. Blizny

Jak stosować Bio-Oil na blizny? Wystarczy dwa razy dziennie przez okres minimum trzech miesięcy wmasowywać olejek w miejscu blizny – aż do całkowitego jego wchłonięcia. Masaż również wpływa na regenerację skóry. Regularne stosowanie preparatu pozwala znacznie poprawić wygląd zmienionego obszaru i przywrócić pewność siebie.

  • Rozstępy

Wiele osób, szczególnie kobiet, zastanawia się również, jak kosmetyk wpływa na rozstępy i kiedy stosować Olejek Bio-Oil, by dał najlepsze rezultaty. Przede wszystkim warto wiedzieć, że produkt można bezpiecznie aplikować już na początku  ciąży. Najlepiej zacząć w drugim trymestrze i kontynuować pielęgnację po porodzie. Takie zabiegi pozwolą zmniejszyć ryzyko powstawania rozstępów oraz poprawić wygląd tych już istniejących. Regularne nakładanie substancji na skórę jest tutaj podstawą – Olejek wmasowujemy przez co najmniej trzy miesiące i robimy to dwa razy dziennie.

  • Przebarwienia

Wielozadaniowy produkt przyda się również przy niwelowaniu przebarwień. Zmiany te powstają na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce, nieodpowiedniej pielęgnacji, a nawet zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Skrupulatne stosowanie Olejku Bio-Oil pozwoli zredukować problem, a nierównomierny koloryt skóry przestanie nam doskwierać.

  • Skóra dojrzała

Zmiany zachodzące w skórze z wiekiem potrafią skutecznie utrudnić codzienną pielęgnację. Im starsi jesteśmy, tym więcej zmarszczek pojawia się na naszych twarzach. Są one wynikiem osłabienia włókien kolagenu i elastyny, które nie gwarantują już odpowiedniej elastyczności i sprężystości. Jak stosować Olejek Bio-Oil w dojrzałym wieku? Wystarczy dwa razy na dobę zaaplikować go w miejscu zmian. Nawilżając dogłębnie cerę, kosmetyk poprawia napięcie skóry, niwelując widoczność drobnych zmarszczek.

  • Skóra odwodniona

Kosmetyk ten sprawdzi się też przy pielęgnacji skóry odwodnionej. Pamiętajmy jednak, by w takiej sytuacji wybierać ten w formie żelu. Wzmocni on warstwę lipidową, chroniąc przed nadmiernym przesuszeniem. I, tym samym, przywróci nam odpowiednie nawilżenie.

Na problemy skórne – Bio-Oil

Niezależnie od tego, z jakimi dolegliwościami skórnymi się zmagamy, powinniśmy sięgać wyłącznie po sprawdzone, przebadane produkty pielęgnacyjne. Tylko testowany dermatologicznie wyrób jest dla nas bezpieczny i tylko taki może być skuteczny. Olejek Bio-Oil sprawdzi się doskonale zarówno przy skórze potrzebującej nawilżenia, jak i przy niwelowaniu oznak wieku czy walce z rozstępami, bliznami. Czyli wszędzie tam, gdzie potrzebujemy profesjonalnego wsparcia.