Left Arrow Right Arrow
Jak walczyć z przebarwieniami? hr

Jak walczyć z przebarwieniami?

Przebarwienia na skórze mogą pojawić się w każdym wieku i mają wiele przyczyn. Na szczęście mamy na nie jedno skuteczne rozwiązanie: Bio-Oil.

Przebarwienia na skórze – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Pojawiają się na skórze pod wpływem słońca, w okresie wahania poziomu hormonów albo na skutek starzenia się skóry. Mogą mieć różną formę i mogą występować na całym ciele. Czasem są ledwie zauważalne, a czasem trudno je zamaskować nawet najbardziej kryjącym podkładem. Przebarwienia na skórze – to problem bardzo wielu osób. Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny przebarwień, kiedy powstają, jak im zapobiegać i przede wszystkim, jak się ich pozbyć, kiedy już pojawią się na Twojej skórze.

Dlaczego powstają przebarwienia na skórze?

Temat przebarwień na skórze przypomina nieco temat zmarszczek, ponieważ w obydwu tych przypadkach ich pojawienie się jest kwestią czasu. Prędzej czy później, w mniejszym lub większym stopniu, każda z nas będzie musiała się z nimi zmierzyć. Pytanie więc brzmi nie czy, lecz kiedy pojawią się też u Ciebie. Jak zwykle najlepiej jest oczywiście przeciwdziałać niż leczyć, jeśli tylko jest to możliwe. Ale nawet jeśli się pojawią, to często odpowiednią pielęgnacją można zdziałać cuda.

Przebarwienia na skórze u kobiet

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, dlaczego powstają przebarwienia na skórze. Jednym z powodów mogą być względy genetyczne i choroba, np. bielactwo. Często plamy pojawiają się od zbyt intensywnego opalania się. Jest to dość charakterystyczna sytuacja, ponieważ po sezonie letnim, kiedy powoli schodzi nam ze skóry piękna opalenizna, stopniowo pojawiają się lepiej widoczne, ciemniejsze plamki. Przyczyną nierównomiernego kolorytu skóry mogą być też zmiany hormonalne spowodowane ciążą, menopauzą lub przyjmowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Wreszcie dość powszechnym powodem jest stosowanie ziół (ziele dziurawca), perfum lub kosmetyków z niektórymi olejkami eterycznymi, konserwantami czy związkami zapachowymi, które mogą być przyczyną fotonadwrażliwości. Wreszcie plamki na skórze mogą pojawić się z wiekiem, na skutek zmian, które z biegiem czasu zachodzą w skórze.

Co pomaga na przebarwienia na skórze?

Chcesz uchronić się przed przebarwieniami na skórze? Przede wszystkim uważaj na kąpiele słoneczne. Nigdy nie wychodź na słońce bez kremu lub innego kosmetyku z wysokim filtrem UVA i UVB. Nawet kiedy niebo jest zachmurzone albo większość czasu spędzisz w pomieszczeniu czy pod parasolem. Pamiętaj, że promieniowanie słoneczne przechodzi przez szyby. Ogranicz lub najlepiej wyeliminuj opalanie w solarium. Zamiast tego możesz używać kosmetyków brązujących. W okresie zmian hormonalnych unikaj słońca. Ostrożnie dobieraj kosmetyki, jeśli wiesz, że Twoja skóra będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Co zrobić, jeśli już jest za późno i przebarwienie się pojawiły? Nadal uważać na słońce, ponieważ bez tego zmian będzie jeszcze więcej.  Warto też wprowadzić drobne zmiany do swojej codziennej pielęgnacji. Na przebarwienie na skórze pomagają przede wszystkim specjalistyczne kosmetyki, takie jak olejek Bio-Oil. Dzięki niemu skóra będzie nawilżona, odżywiona, zdrowsza, o wyrównanym kolorycie. Dodatkowo warto zastosować regularne złuszczanie skóry za pomocą peelingów lub zabiegów dermabrazji.

Jak stosować olejek Bio-Oil na przebarwienia na skórze?

Wiesz już co stosować na przebarwienie na skórze, ale czy wiesz dlaczego to właśnie olejek Bio-Oil jest najlepszym wyborem i w jaki sposób go używać, aby przyniósł spektakularne efekty? Olejek Bio-Oil przeszedł szczegółowe badania kliniczne, dotyczące jego działania na blizny, rozstępy, starzenie się skóry czy też działanie na skórę bardzo wrażliwą. Został też przebadany pod kątem skuteczności w walce konkretnie z przebarwieniami na skórze. Jakie były wyniki? Aż 93% uczestniczek badania zauważyło poprawę wyglądu już po 6 tygodniach. Na przebarwienia pracujemy często latami, a dzięki olejkowi Bio-Oil możemy złagodzić problem już w kilka tygodni! Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy: stosować go na skórę dwa razy dziennie codziennie. Niestety żaden kosmetyk nie jest w stanie przynieść zadowalających efektów, kiedy stoi na półce i jest używany od czasu do czasu. Nie możemy się zniechęcać tym, że po pierwszym użyciu plamy nadal są widoczne. One będą widoczne i to jest normalne. Potrzeba sumiennej, regularnej pielęgnacji, aby poprawić wygląd skóry. Olejek będzie miał możliwość wniknąć w głębsze warstwy skóry i lepiej zadziałać, jeśli będziemy regularnie peelingować skórę, co najmniej raz na dwa lub trzy dni. Warto poświęcić swojej skórze trochę uwagi, ponieważ z pewnością nam się odwdzięczy pięknym, promiennym, zdrowym wyglądem. Z olejkiem Bio-Oil znów będziesz mogła czuć się dobrze w swojej skórze.