Left Arrow Right Arrow
Działanie olejku z witaminą e na skórę hr

Wielka moc w kropli zdrowia. Właściwości witaminy E

Witaminy i minerały mają niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Spożywane codziennie wraz z posiłkami odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, pozwalając nam czuć się dobrze i, co ważne, wyglądać pięknie. Jedną z witamin o szczególnym znaczeniu dla wyglądu jest witamina E. Co powinniśmy o niej wiedzieć, jak ją stosować i gdzie znaleźć, by zapewnić sobie perfekcyjny wizerunek na co dzień?

Witamina E. Charakterystyka

Witamina E to właściwie nie jedna substancja, a kilka. Zbiorczo mówi się tak o grupie związków rozpuszczalnych w tłuszczach. Charakteryzują się one właściwościami przeciwutleniającymi, dzięki czemu stanowią doskonałe wsparcie organizmu w walce z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za przyspieszenie procesów starzenia się. Jedyną formą przyswajalnej przez człowieka witaminy E jest alfa-tokoferol. Metabolizm i wydalanie innych form tej substancji odbywa się w wątrobie[1].

Witamina E ma właściwości przeciwutleniające. To coś, co czyni ją niezwykle istotną dla naszego zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Antyoksydanty mają za zadanie ochronę komórek organizmu przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Są to cząsteczki odpowiedzialne za starzenie się. Mogą wpływać na powstawanie chorób układu krążenia, nowotworów, przyspieszają procesy degeneracyjne skóry. Wolne rodniki powstają w wyniku nieprawidłowych nawyków – są efektem stresu, używek, złej diety, zanieczyszczeń, promieniowania UV. Wszyscy jesteśmy narażeni na ich ataki, a właściwości witaminy E pomagają sobie poradzić z ich negatywnym wpływem.

Na co działa witamina E?

Wiadomo już, że witamina E jest silnym przeciwutleniaczem. Nie tylko za to jednak ceni się ją w medycynie i kosmetologii. Działanie witaminy E jest istotne również z punktu widzenia zdrowia układu krwionośnego. Pojawiają się badania mówiące wprost o możliwości zapobiegania chorobie wieńcowej. Dzieje się tak, ponieważ substancja ta wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu LDL – a to on jest odpowiedzialny za miażdżycę. Dzięki witaminie E zmniejsza się ryzyko zakrzepów krwi – komórki śródnabłonkowe, które wyściełają naczynia krwionośne, są mniej podatne na przyleganie komórek krwi do ich powierzchni[2].

Witamina E działa również pozytywnie na odporność, wzrok, samopoczucie, poziom energii i, co niezwykle istotne, na skórę.

Witamina E na skórę

Wiele osób zastanawia się, na co pomaga witamina E – półki aptek pełne są suplementów z jej dodatkiem, a co lepsze kosmetyki mają ją w swoim składzie. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Przede wszystkim – właściwości antyoksydacyjne. To dzięki nim witaminę E nazywa się eliksirem młodości i tak chętnie wykorzystuje w wysokiej jakości produktach kosmetycznych. Badania dowodzą, że regularne stosowanie produktów pielęgnacyjnych z tą substancją pozwala spowolnić procesy starzenia się. Witamina E działa na skórę zbawiennie – minimalizuje widoczność zmarszczek, przebarwień i plam, redukuje bruzdy i blizny, wygładza skórę.

Substancja ta ma łatwość przenikania przez naskórek, dzięki czemu może działać na głębszych poziomach. W ten sposób pozwala odżywić skórę i poprawić jej wygląd. Obserwuje się zwiększenie elastyczności i sprężystości. Witamina E może też hamować rozwój stanów zapalnych skóry. Dzięki tej jej funkcji może stanowić element terapii trądziku czy egzemy (w połączeniu z witaminą A).

Ale to nie wszystko. Działanie witaminy E na skórę jest bardzo szerokie i wielowymiarowe. Nawilżenie, ukojenie, działanie przeciwobrzękowe, ochronne, zmiękczające i regenerujące – wszystko to możemy przypisać tej niepozornej, obecnej w kosmetykach substancji[3].

Szukając dobrych produktów pielęgnacyjnych, warto sięgać po te maksymalnie naturalne, wzbogacane witaminami, o szerokim spektrum działania. W codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzą się preparaty marki Bio-Oil. Specjalistyczny olejek do pielęgnacji skóry ma w swoim składzie m.in. witaminę E. Nadaje się do skóry suchej, z przebarwieniami, bliznami i rozstępami. Preparat jest bardzo wydajny, świetnie się rozprowadza i szybko wchłania. Można go stosować na całe ciało i twarz. Dzięki niemu odkryjemy, jak zbawiennie witamina E wpływa na skórę.

Pielęgnacja skóry powinna być przemyślana, wieloetapowa, dopasowana do konkretnych jej potrzeb. Pamiętajmy o tym, wybierając kosmetyki. Szukajmy produktów wysokiej jakości, przebadanych dermatologicznie, o sprawdzonych, naturalnych składach. Tak, by nasza cera każdego dnia otrzymywała niezbędny dla zdrowia zastrzyk energii i witalności.

[1] http://miesiecznikchemik.pl/wp-content/uploads/2015/02/chemik_2014_07-1.pdf

[2] Ibidem.

[3] http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2019.1-1.pdf